KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908170
*
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 19:52:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 10:45:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 10:45:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk mÃ¥lare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.Läs mer om Zoia Krukowskaja
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41